top of page

ÇOK İYİ TANIMADIĞIMIZ MUCİZELERDEN BİRİ: ACAİ MEYVESİ


ACAİ MEYVESİ hakkında ne biliyorsunuz arkadaşlar?

Hep bahsettiğim kırmızı mor meyvelerden kullandıklarımızdan biri. Ama öyle bahçenizde yetiştirince antioksidan düzeyi yüksek acai elde edemiyorsunuz maalesef. Bu nedenle de özel takviyeler kullanıyoruz.


2.5 cm çapında yuvarlak bir meyvedir Acai meyvesi Yağmur ormanlarında palmiye ağaçlarında yetişir. Her ne kadar berry dense de, Berry denilen yumuşak meyve kategorisine girmez. Amazon ormanlarında genelde yemeğin yanında tüketilir.Tüketimi kolay değil. Önce dışı oldukça fazla ıslatılır ve lapa haline getirilir.

Anca bu şekilde tüketilir. Biz de bu nedenle özel özütü çıkarılmış halde sabah kahvaltıdan sonra içiyoruz.100 gr ACAİ meyvesi posasında Günlük alınması gereken A vitamininin %15 i Günlük alınması gereken Ca'un %2si mevcuttur.

EN dikkate değer özelliği Koyu mor rengini veren İçindeki antosiyaninlerdir. Bunlar yoğun antioksidandır.


Biz nasıl elde ediyoruz? SUNRİSE ile..


SUNRİSE: 22 KIRMIZI MOR MEYVE ve SEBZE ÖZÜTÜ DÜNYADAKİ EN YÜKSEK ANTİOKSİDAN DÜZEYE SAHİP İÇECEKLERDEN BİRİSİ İçindekiler: - Yaban Mersini (Alaska tipi) - Açai Meyvesi - Ahududu - Mangostan - Nar - Üzüm - Kırmızı Muskadin üzümü - Turna yemişi (Cranberry) - Aroniyum - Armut - Misket limonu (Lime) - Brokoli - Havuç - Ispanak - Kara Lahana


Daha fazla bilgi için bana ulaşabilirsiniz.

Uzm. Dr. Serra Şentekin


30 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page